Meyve Fidanı Mersin

Meyve Fidanı Mersin de En Uygun Fiyatlarla Fidancin.com  da satılmaktadır. Ucuz meyve fidanı al dikimi kolay meyve satıcıları ve üreticileri olarak sertifikalı fidan satışı yapılmaktadır.

Meyve Fidanı Mersin
Meyve Fidanı Mersin

Meyve Fidanı

Hepimizin dalından taze taze kopartıp yemeyi sevdiğimiz harika meyveler vardır. Tabi bunun için bahçeli bir evimiz ya da meyve ağaçlarına yakın bir yerde oturmamız gerektiği açıktır. Kırsal kesimlerde bu avantaj daha çokken kalabalık şehirler de bu imkanlar kısıtlıdır. Peki kıtır kutur yediğimiz meyvelerin önümüze gelene kadar hangi durumlardan geçtiğini biliyor muyuz?

Bizden alacağınız ve bizim tarafımızdan özenle üretilen meyve fidanları sağlıklı lezzetli ve organik olarak satılmaktadır.

Satılık meyve fidanları için tıklayınız.

Meyve fidanı çiçeklenmeden olgunlaşmaya ortalama 28 gün gerektirir, her mevsim hemen hemen aynı aylarda çiçeklenme ve hasat dönemi bulunmaktadır. Tabi sene boyunca dikimden hasata kadar yapmamız gereken işlemler bulunur. Bunları da aşağıda yazacağız.

Başlıca meyve fidanları Kayısı, Kiraz, Portakal, Limon, Zeytin, Şeftali, Elma ve Nar ‘dır. Bu saydıklarımız bahçemizin olmazsa olmaz meyveleridir. Kimi ağaçlar yaz aylarında meyve verirken kimi de kışın hasat edilir. Bu ağaçların geniş ve yüksek olanları varken bir de bodur olanları bulunmaktadır. Bodur meyve fidanları belirli bir yüksekliğe ve genişliğe sahiptir. Yani çok fazla yer kaplamadığı için bahçesi dar olanlara bire birdir.

Meyve Fidanı Dikimi

Sonbahar, sıcak yazları ve toprakları Aralık veya sonrasına kadar donmayan iklimlerde meyve ağaçları dikmek için daha iyi bir zamandır.

Çünkü yaz sıcağı ve kuru hava yeni dikilen bir fidana zarar verebilir. Sıcak bir iklimde, yazın ekilen fidanların toprağa alışması için daha fazla suya ihtiyacı vardır ve güçlü bir kök sistemi oluşturması buna bağlıdır.

Öte yandan, meyve ağaçlarının sonbaharda dikilmesi, ağacın doğal büyüme döngüsünü takip eder. Sonbahar ve kış aylarında, meyve fidanı hareketsiz bir aşamaya geçer ve bu aşamada bir fidan nakli daha iyidir.

Her bir Meyve ağacı büyümek için açık bir 3×3 metre zemin alanının ortasına dikilmelidir, ancak kalıcı bir yapının ( yani ev veya sera) yanına dikilebilirler. 3×3 metre alanı nesnelerden, döşeme ve arazi özelliklerinden (çim dahil) uzak olmalıdır; aksi halde meyve fidanı yeterli büyüklüğe gelemez. İnsanlar dikerken fidanın genişleyeceğini hesaba katmazlar. Bu büyük bir hatadır. Ayrıca dikerken köklere zarar vermemelisiniz.

İpucu: Meyve fidanlarını istediğiniz bir zamanda dikebilirsiniz! Sonbahar dikimleri en iyisi olmasına rağmen, sıcak aylarda meyve fidanı dikmek istiyorsanız onları iyi sulamalısınız.

Meyve Fidanı Dikimi
Meyve Fidanı Dikimi

Meyve Fidanı Bakımı

Meyve ağaçlarının en az yarım gün güneşe ihtiyacı vardır. Toprak iyi drene ve verimli olmalıdır. Ağır kil toprağı ekimden önce değiştirilmelidir.

  • İlk dikildiğinde tüm fidanları iyice sulayın.
  • Kumlu topraklar için haftada bir kez derin sulama yapın.
  • Kil topraklar için her 10 günde bir derin sulama yapın.
  • Dikimden sonraki ilk ay boyunca ve olağandışı sıcak, kuru dönemlerde daha sık sulama yapın. az su vermekten kaçının, ya da ayrıntılı sulama için damlama hortumu ile 3-8 saat sulama yapın.
  • 12 saatlik sürekli yağan yağmur, normal sulama yerine geçer. Gök gürültülü sağanak yağışlar çabuk biter ve tam bir sulama sayılmaz. Bu programa geç sonbahara kadar ve gerekirse ertesi yıl tekrar devam edin.

Satılık Meyve Fidanı Al

En uygun fiyatlarla satılık meyve fidanları almanız için tüplü sertifikalı meyve fidanları yetiştiriyoruz. Meyve fidanı yetiştiricileri ve satıcıları arasında Mersin erdemli de en kaliteli organik fidanları bizim fidanlığımızda bulacaksınız. Yakın mesafeler de toplu alımlarda nakliye hizmeti vermekteyiz.

Meyve Fidanı Fiyatı

Sertifikalı tüplü ucuz meyve fidanı fiyatları ile bütçenizi sarsmayacak fiyatlarla siz değerli müşterilerimize hizmet veriyoruz. Mersin Erdemli nin en uygun fiyatları Fidancin.com da bulunmaktadır. Bizlere ulaşabileceğiniz telefon numaramız aşağıdadır.

İletişim: 0535 628 10 25